Materac masujący to taki materac, który dopasowuje się do kształtu i wagi naszego ciała podczas snu. Mata masująca wbudowana w strukturę materaca sprawia, iż strefy masażu dla osoby śpiącej bardzo pozytywnie wpływają na mięśnie.

Strefy intensywności masażu dla różnych materacy mogą różnić się zależnie od kształtu sylwetki oraz wagi ciała.

Materac masujący jest często mylony z materacem – matą do masażu. Mata masująca to jednak nie to samo, co materac masujący przeznaczony do spania. Jakie są więc różnice?

Materac masujący na bóle kręgosłupa

Najważniejsze cechy, których należy szukać wybierając materac masujący do spania to:

 • wysoka gęstość materaca
 • odpowiedni typ materaca
 • odpowiednie wypełnienie materaca – pianka o wysokiej gęstości lub pianka lateksowa

Materac masujący zapewnia szereg korzyści związanych z poprawą pozycji podczas snu takich jak:

 • poprawia przemianę materii
 • niweluje bóle różnego pochodzenia
 • pomaga zredukować tkankę tłuszczową
 • sprawia, iż zmęczone mięśnie lepiej odpoczywają
 • relaksujący masaż wibracyjny, który działa dobrze na krążenie krwi, bóle pleców oraz szyję
 • zapewnia odpowiednie intensywności masażu dla wszystkich stref ciała

Materac masujący – jaki rodzaj masażu

Materac masujący do spania wyposażony jest w strefy masażu, które zapewniają specyficzny rodzaj masażu, poprawiające krążenie krwi.

Najczęściej jest to tak zwany masaż uciskowy, który polega na tym, iż poszczególne strefy masażu wbudowane w materac delikatnie i równomiernie uciskają podczas snu poszczególne partie ciała, zapewniając im doskonały odpoczynek. Ów strefy wbudowane w materac mają różne poziomy intensywności masażu – inne dla górnych części ciała, a inne dla dolnych.

To z kolei powoduje, że wybór takiego materaca sprawia, iż ból takich partii ciała jak plecy czy kark może na zawsze odejść w zapomnienie poprzez ów masaż. Strefy masażu najczęściej podzielone są na następujące partie:

 • Kark
 • Plecy
 • Biodra
 • Nogi

Masaż wibracyjny łagodzi szereg dolegliwości, w tym bóle kręgosłupa

Masaż wibracyjny to zupełnie coś innego niż masaż, jaki zapewnia materac do spania. Jak wcześniej wspomniano, materac masujący do spania to nie to samo co mata masująca.

Mata masująca wyposażona jest w czytelny pilot i zapewnia zupełnie inny rodzaj masażu oraz najczęściej może być używana w pozycji zarówno siedzącej, jak i leżącej podczas wykonywania różnych czynności. Dodatkowo, na macie masującej możemy ustawić intensywność masażu – czego oczywiście nie da się zrobić na tradycyjnym materacu do spania.

Zarówno maty masujące i materace masujące polecane są dla osób, które długie godziny spędzają w pozycji siedzącej, są narażone na stres i szeregi nerwobóli.

Masaż wibracyjny uśmierza ból, zapewniając specyficzny rodzaj masażu. A więc mata do masażu rehabilitacyjno – relaksującego będzie lepszym rozwiązaniem dla tych osób, które potrzebują nie tylko odpowiednio ustawić intensywność masażu, ale także posiadać pilot z funkcjami masażu – z oczywistych przyczyn nie mamy możliwości regulacji masażu w materacu, na którym śpimy, nawet jeśli posiada on funkcje masażu.

Czy masaż wibracyjny uśmierza ból?

Masaż wibracyjny z pewnością może pomóc w wielu rodzajach dolegliwości mięśni – relaksuje on mięśnie nie tylko przez same funkcje masażu, ale także dzięki funkcjom jak podgrzewanie, które sprawiają, że odpoczynek na macie masującej jest jeszcze bardziej wygodny.

Spanie na materacu masującym pomoże osobie zrelaksować się i cieszyć się uczuciem wypoczynku. Korzystanie z takiego materaca będzie skutkowało bardziej wypoczętą postawą ciała po przebudzeniu. Doprowadzi to do zdrowszego samopoczucia osoby, która będzie bardziej zrelaksowana.

Kup materac masujący w sklepie I-Materac.pl

Korzystając z oferty sklepu I-Materac.pl masz pewność, iż kupowany materac masujący będzie najwyższej jakości. Produkty z kategorii materacy masujących w naszej ofercie są najwyższej jakości – produkowane są wyłącznie w Unii Europejskiej i spełniają wszystkie normy oraz certyfikaty.