• Materac piankowy 180×200 Be Sleep

  899.00 

Materace 180×200 cm to jedne z najszerszych rodzajów materacy, który zapewnia komfort snu dla dwóch osób lubiących mieć wiele powierzchni w swojej sypialni.

Aby doświadczyć głębokiego snu, odpowiedni materac 180×200 musi nie tylko oferować stabilne podparcie, ale także posiadać odpowiednie właściwości antyalergiczne i być zbudowany z najwyższej jakości materiałów, takich jak pianka termoelastyczna.

Doskonałe podparcie i nasz wygodny sen zależy od tego, na jaki rodzaj materaca się zdecydujemy – zdrowy sen w dużej mierze jest zależny od tego, jak dobry materac dopasowuje się do kształtu ciała za każdym razem, kiedy kładziemy się do spania.

Jaki materac wybrać, jeśli chodzi o rozmiar 180×200 cm? Na rynku jest dostępnych wiele różnych opcji, które dla jednych będą stanowić doskonałe rozwiązanie i większy komfort do swojego łóżka, a dla innych zupełnie się nie sprawdzą. O czym więc należy pamiętać, by nasza jakość snu była jak najwyższa?

Materac a komfort snu

Jeśli nasz wypoczynek jest odpowiedni, mamy więcej energii i czujemy się dużo lepiej zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym.

Warto więc dobrze wybrać jeden z najważniejszych elementów wyposażenia sypialni – masz materac do łóżka 180×200 cm.

W asortymencie sklepu I-Materac znajdują się różne rodzaje materacy do spania, w tym:

 • materac piankowy
 • materac gąbkowy
 • materac nawierzchniowy
 • materac lateksowy
 • materac kieszeniowy
 • materac sprężynowy
 • materac kokosowy
 • materac z pianką memory
 • materac hybrydowy
 • materac termoelastyczny

Wszystkie te materace gwarantują bardzo stabilne podparcie sylwetki i idealne dopasowanie do krzywizn kręgosłupa.

Najczęstszym problemem wśród klientów jest to, czy wybrać materac piankowy czy sprężynowy.

Trwałość materaca 180×200 cm

Trwałość materaca 180×200 cm jest jedną z najważniejszych cech naszego podłoża do spania. Ponieważ rozmiar 180×200 cm przeznaczony jest dla dwóch osób, produkty te będą narażone bardziej na zanikanie twardości po czasie aniżeli materace jednoosobowe.

Musimy więc pamiętać, że dobry materac 180×200 musi mieć odpowiednią skalę twardości, dopasowaną do naszego łóżka.

Produkty, jakie wybieramy do naszego łóżka powinny być ściśle związane z tym, z jakim materacem mamy do czynienia w tej chwili.

To znaczy, jeśli na naszym starym materacu, który jest twardy, śpi nam się źle – trzeba wybrać miększy. I na odwrót, jeśli na naszym materacu śpi nam się dobrze, musimy szukać podobnego rozwiązania dla naszego ciała.

Komfort snu zależy nie tylko od poprawnie dobranego materaca 180×200, ale także od takich rzeczy jak poduszki, stelaże łóżka, kołdry, to, w jakim materac jest pokrowcu oraz fakt, czy materac nie jest zbyt miękki.

Twardość materaca 180×200 cm

Skala twardości materaca zależy od tego, jakie chcemy mieć dopasowanie pianek do naszego ciała.

Skala twardości liczy się w oznaczeniach H1, H2, H3, H4, H5. Materac H5 to materac najbardziej twardy, H1 to z kolei najmniej twardy.

Musimy wiedzieć jednak, że skala twardości będzie inna w zależności od tego, z czego zbudowany jest nasz materac. Na przykład materace piankowe będą dawały zupełnie inną odczuwalność twardości aniżeli materace sprężynowe czy lateksowe.

Dzieje się tak, ponieważ pianka ma mniejszą strukturę nacisku aniżeli na przykład sprężyny czy lateks.

Materace sprężynowe 180×200 cm

Sprężyny w materacach 180×200 dzielimy na:

 • sprężyny bonell
 • sprężyny kieszeniowe
 • sprężyny MultiPocket

Materace ze sprężyn to produkty, które spełnią oczekiwania klientów przyzwyczajonych do spania na tego rodzaju podłożach.

Materac nawierzchniowy w rozmiarze 180×200

Jeśli nie chcemy rozstawać się z naszym dotychczasowym materacem do łóżka, możemy zainwestować w materac nawierzchniowy.

Wśród materacy nawierzchniowych, 180×200 cm to jeden z największych rodzajów materaca do łóżka. Jeśli chcemy utwardzić nasz dotychczasowy materac, ponieważ jest on za miękki, dobrym wyborem będzie materac nawierzchniowy z kokosem, który usztywni i utwardzi powierzchnie sofy lub materaca.

Z kolei jeśli nasz dotychczasowy materac do łóżka jest za twardy – analogicznie musimy wybrać materac z miękkiej pianki, która sprawi, że będzie on dużo przyjemniejszy dla ciała.