• Materac piankowy 80×200 Be Sleep

  499.00 
 • Materac piankowy 90×200 Be Sleep

  550.00 

W naszym sklepie internetowym znajduje się szeroki wybór materacy na łóżko, zapewniających wysoki komfort snu.

Odpowiednio dobrany materac to taki, który dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia zdrowy sen, oferując ergonomiczne podparcie pod poszczególne partie ciała.

Szeroki wybór materacy do spania

Nasze materace są produkowane w Polsce, a wśród ich rodzajów znajdziemy:

 • materace bonellowe
 • materace termoelastyczne
 • materace kieszeniowe
 • materace sprężynowe
 • materace piankowe
 • materace lateksowe
 • materace z pianki wysokoelastycznej
 • materace z pianki poliuretanowej

Materace bonellowe

To właściwie materace sprężynowe – z tą różnicą, iż sprężyny kieszeniowe, którymi wypełniony jest materac sprężynowy są w kształcie klepsydry.

Materace z pianki wysokoelastycznej

Jak sama nazwa wskazuje mają w środku specjalne pianki wysokoelastyczne, które zapewniają optymalny nacisk ciała ułożonego na materacu. Zakup materacy termoelastycznych poprawia krążenie krwi, dzięki utrzymującej się stałej temperaturze ciała przez całą noc.

Materace kieszeniowe

Zastosowana w materacu sprężyna kieszeniowa zapewnia elastyczność punktową, najczęściej na zróżnicowanych strefach komfortu – siedmiu lub dziewięciu.

Materace sprężynowe

To najpopularniejszy rodzaj materacy w Polsce. W środku wypełniony jest sprężynami. Zależnie od ich jakości, najtańszy materac sprężynowy będzie miał niskiej jakości sprężyny, którym często będzie brakowało ulgi w nacisku. Dlatego warto zainwestować w nieco droższe rozwiązania – np. sprężyny multipocket.

Materace piankowe

Są materacami, które trudno zakwalifikować do jednej grupy, gdyż potrafią być jednocześnie najtańszymi rozwiązaniami i tymi najdroższymi – materac piankowy potrafi kosztować od 300 zł do nawet 5000 zł.

Wypełniony jest on w środku pianką, nazywaną potocznie przez niektórych ludzi “gąbką”.

Najtańsze materace z pianki poliuretanowej nie będą niestety prezentowały zbyt dużej wytrzymałości – taki materac to inwestycja dobra na 2-3 lata.

Jednakże dobry materac, w którym znajduje się np. pianka memory zapewni wysoki komfort snu – bez wątpienia kręgosłup na takim materacu będzie miał zapewniony komfort.

Często problemem ludzi jest fakt, iż nie potrafią zdecydować się, jaki materac – piankowy czy sprężynowy – będzie dla nich odpowiedni.

Odpowiednio dobrany materac sprężynowy czy z pianki poliuretanowej

Odpowiedni materac to taki, który zapewnia wygodny sen i dostosuje się do kształtu ciała w czasie snu. Nie zawsze materac, na którym dobrze nam się siedzi czy leży zapewnia twardy sen – należy pamiętać, iż w innej pozycji śpimy, a w innej leżymy oglądając np. telewizor czy czytając książkę. Nie bez znaczenia jest także rodzaj łóżka, jakie posiadamy.

Chcąc spać bez łóżka, np. na podłodze należy zakupić specjalny materac do spania na podłodze właśnie, który zapewni odpowiednie dopasowanie kręgosłupa do twardej powierzchni podłogi.

A więc jaki jest odpowiedni materac? Jeśli celujemy w materac sprężynowy o nieco wyższej twardości, warto zastanowić się nad typem multipocket z pianką wysokoelastyczną oraz podwójną warstwą kokosową.

Jeśli wolimy jednak materace o większym stopniu miękkości, warstwa kokosowa nie będzie potrzebna – wystarczą sprężyny z pianką. Odpowiedni pokrowiec materaca sprawi, iż wszelkie zabrudzenia będziemy mogli z łatwością usunąć przy pomocy pralki automatycznej. W naszej ofercie znajdują się pokrowce materacy w różnych rozmiarach.

Materace piankowe to również dobry pomysł na wybór miękkiego materaca – z budżetem do ok. 500 zł spokojnie kupimy najprostszy materac piankowy.

Kup materace w sklepie internetowym I-Materac

Materace w naszej ofercie dostępne są w atrakcyjnych cenach. Oprócz materaca, możecie Państwo znaleźć w naszym asortymencie takie produkty do sypialni jak:

 • poduszka
 • prześcieradło
 • pokrowiec

Sprawdź możliwość wyboru spośród setek ofert naszego sklepu i zadbaj o zdrowy sen już dziś.