Materace 200×200 cm to największy dostępny rozmiar materacy na rynku. Z uwagi na swoją wielkość, odpowiednio dobrany materac w tym rozmiarze zapewnia niebywały komfort snu.

Rodzaj materaca i jego optymalne dopasowanie jest bardzo ważne dla osób ceniących wygodę. Niestety, przez swoją wielkość, materace 200×200 cm są najbardziej drogim wyborem wśród wszystkich produktów.

W dodatku, z uwagi na dosyć niewielki popyt na dobry materac w tym rozmiarze, produkty o tych wymiarach są dostępne w ograniczonych kombinacjach, co oznacza, że pozostaje stosunkowo niewielki wybór, zarówno jeśli chodzi o trwałość materaca jak i twardość materaca.

Inwestycja w materac o tym rozmiarze ma jednak wiele zalet – odpowiedni materac 200×200 cm zapewnia maksymalny komfort nie tylko jeśli chodzi o wygodę, ale także o przestrzeń dla siebie i drugiej osoby.

Tak jak w przypadku innych materacy, materace 200×200 cm możemy podzielić na kategorie ze względu na to, co znajduje się w wnętrzu materaca:

  • materace piankowe (najczęściej jest to dwustronny materac piankowy, w skład którego wchodzi pianka poliuretanowa)
  • materac kieszeniowy (w budowie znajdują się sprężyny kieszeniowe lub sprężyny multipocket)
  • materac termoelastyczny z pianką wysokoelastyczną
  • materac nawierzchniowy (który chroni główny materac)

Materace kieszeniowe 200×200 cm

Materace kieszeniowe to takie materace, w których budowie znajdują się sprężyny kieszeniowe. W przeciwieństwie do zwykłych sprężyn, jakie były stosowane dawniej, tutaj każda sprężyna znajduje się w osobnej kieszeni, co zapewnia wysoki komfort snu.

Sprężyny kieszeniowe są niezwykle elastyczne względem twardości materaca.

Materace piankowe 200×200 cm

Materac piankowy w tym rozmiarze to taki materac, w którego skład wchodzi warstwa pianki poliuretanowej. Ten rodzaj materacy w całości składają się wyłącznie z ów pianek.

W zależności od grubości, dobry materac piankowy może ich mieć od jednej warstwy do nawet trzech czy czterech – im więcej ich będzie, tym grubszy i stabilniejszy będzie materac.

Materace piankowe w tych rozmiarach są zazwyczaj średnio twarde – z uwagi na swoją wielkość nie mogą być zbyt miękkie, ponieważ odkształcały by się w środku.

Materace z pianki termoelastycznej 200×200 cm

Materace 200×200 z pianki termoelastycznej to materace polecane dla osób szukających stabilnych i twardych rozwiązań.

Pianka termoelastyczna w odróżnieniu od tradycyjnych pianek, jaki zawiera każdy materac piankowy, reaguje nie tylko na nacisk osoby śpiącej na materace, ale także na temperaturę – im wyższa temperatura, tym pianka staje się automatycznie miększa.

Materace z pianki termoelastycznej idealnie dopasowują się do wszystkich krzywizn ciała oraz kręgosłupa.

Materac nawierzchniowy 200×200 cm

Posiadacze dużych, przestronnych sypialni nie zawsze są skłonni do tego, by zmienić swój materac – w dużym stopniu to, jaki wybrać materac warunkuje fakt, na czym śpimy obecnie.

Jeśli nasz główny materac w dalszym ciągu nam pasuje, jednak chcielibyśmy go utwardzić lub uczynnić bardziej miękkim, możemy postawić na materac nawierzchniowy.

Takie rozwiązanie pomoże nam nie tylko w utrzymaniu czystości naszego głównego materaca, ale także możemy dzięki temu zaoszczędzić sporo pieniędzy, gdyż modele nawierzchniowe są dużo tańsze aniżeli zwykłe materace 200×200 z pianki termoelastycznej czy z dodatkiem mleczka kauczukowego.

Materace sprężynowe 200×200 cm

By wybrać dobry materac sprężynowy, musimy zastanowić się nad jego twardością. Warto wziąć pod uwagę materace H2 H3, czyli z podwójnym stopniem twardości, gdyż wtedy jeśli jedna strona będzie dla nas za twarda lub za miękka, możemy spokojnie odwrócić stronę materaca i mieć materac mniej lub bardziej twardy.

Warto także pamiętać o takich rzeczach jak pokrowiec w materacu, ponieważ wpływa to na higienę użytkowania oraz wytrzymałość samego materaca.

Kup materace 200×200 cm w sklepie I-Materac

Nasz sklep internetowy oferuje idealnie materace do spania dla Twojego łóżka. Każdy materac jest bardzo dobrze dopasowany i wykonany z najwyższych jakości materiałów. Pomożemy Ci wybrać najlepszy materac – piankowy i sprężynowy.

W naszej ofercie znajdziesz także materace lateksowe – lateks dzięki temu, że jest miękki sprawia, iż idealnie dopasowuje się on do naszego podłoża, bez względu na to, jak zbudowane mamy łóżko.