Materace 160×200 to najpopularniejszy wybór wśród par, które chcą mieć odpowiedni materac dla siebie. Ze względu na budowę i twardość materaca, możemy je podzielić na:

  • materac kieszeniowy
  • materac piankowy (najczęściej podstawą jest pianka wysokoelastyczna)
  • twardy materac z pianki termoelastycznej (podstawą jest pianka termoelastyczna)
  • materac sprężynowy (materace sprężynowe mogą mieć różne rodzaje sprężyn – sprężyny kieszeniowe lub sprężyny bonnellowe)
  • materac lateksowy (jego skład to głównie lateks)

Dobrany materac to wygodny materac, który stanowi doskonałe podparcie dla naszych naturalnych krzywizn kręgosłupa, co zapewnia wysoki komfort snu – dlatego tak ważne jest, aby wybrać podłoże o odpowiedniej twardości materaca wśród wszystkich innych modeli materacy.

Jaki materac na łóżko 160×200 wybrać?

Twardość materaca – materac 160×200 miękki czy twardy?

Zastanawiasz się, czy wybrać twardy materac 160×200 cm czy miękki? Cóż, to zależy – zarówno od naszych predyspozycji, kształtu ciała, jego ułożeniu w czasie snu oraz przede wszystkim preferencji dwóch osób i tego jak lubią spać – ponieważ może zdarzyć się, iż jedna osoba woli miękkie materace, a druga twarde.

Twardszy materac kieszeniowy może zaburzyć komfort snu – spanie na twardych powierzchniach jest polecane tylko dla osób, które naprawdę wiedzą, że twarde, optymalne podparcie to dla ich kręgosłupa najlepsze rozwiązanie.

Zbyt miękki materac z kolei może spowodować, iż po jakimś czasie zaczniemy się w nim zapadać – dlatego ważne jest, aby w materacu była obecna pianka wysokoelastyczna lub pianka termoelastyczna.

Twardy materac 160×200 cm- czy to dobry wybór?

Doskonałym wyborem będzie materac 160×200 cm dwustronny H3 H4 – jest do dobre rozwiązanie do spania dla osób zmagających się z takimi trudnościami jak napięcie mięśni czy zbyt duże odczuwanie ruchów partnera.

Materac dwustronny H3 H4 zapewnia optymalne podparcie z każdej strony, idealnie dostosowuje się do potrzeb osoby śpiącej i jej kształtu ciała, a takkże poprawia krążenie krwi, dzięki czemu zapewnia bardzo zdrowy sen.

Dobre podparcie to kluczowa rzecz, jeśli chodzi o jakość snu – materac nigdy nie powinien być ani zbyt twardy ani zbyt miękki.

Prawidłowa miękkość decyduje, jak wygodny jest materac, jak podtrzymuje kręgosłup i jak też jest dopasowany do łóżka.

Skupiamy naszą uwagę na materacach 160×200 cm dopasowanych do łóżka, przeznaczonych dla do dorosłych.

Zapewnianie wygodnego materaca może być odpowiednim wyborem dla potencjalnych klientów. Najważniejszą rzeczą jest odpowiednie dostosowanie materaca do wielkości łóżka. Materace lateksowe mają wyższą twardość niż materace kieszeniowe – te drugie będą odpowiednim wyborem dla osób, które chcą balansu między miękkimi a twardymi materacami h3 h4.

Pokrowce do materacy 160×200 cm

Każdy materac piankowy 160×200 powinien posiadać zdejmowany pokrowiec na materace 160×200, które można prać w pralce lub zmienić w każdej chwili.

Pokrowce różnią się w zależności od tkanin i stylów pikowania.

Osoby uczulone na zabrudzenia mogą wybrać osłonę z tkaniny, która hamuje powstawanie roztoczy lub osłon przeciwalergicznych. Pokrowiec ten chroni i przedłuża trwałość materaca i umożliwia łatwe czyszczenie wnętrza łóżka.

Dobrze jest zawsze decydować o wyborze pokrowca na podstawie tego, czego potrzebujemy.

Materace 160×200 – rodzaje pianek

Decyzja, jakiego rozmiaru kupić materac jest dla nas ważna. Zaprezentowaliśmy kilka ważnych atrybutów materaca 160×200, które powinny być zawsze brane pod uwagę.

Jeśli jeszcze nie wiesz więc, jaki rodzaj materaca wybrać i co określa dobry materac, czy wytrzymałość czy też inne elementy takie jak rozmiar materaca lub jego struktury, to przedstawimy Ci teraz różnice w najczęściej stosowanych piankach.

Materace 160×200 z pianką wysokoelastyczną

Pianka wysokoelastyczna – materac z pianką charakteryzuje się dużą wytrzymałością, a także znaczną odpornością materaca na wszelkie odkształcenia powstałe w skutek długoterminowego używania. Wysoka elastyczność i sprężystość sprawia, że poruszanie się po powierzchni materaca jest bardzo stabilne.

Materace 160×200 z pianką termoelastyczną

Pianka termoelastyczna – jest to jedyny rodzaj pianki, który reaguje nie tylko na nacisk, ale także na temperaturę z używanym materacem – im wyższa, tym materac staje się bardziej miękki.

Materace 160×200 z pianką memory

Pianka memory – produkty piankowe zawierające ten rodzaj pianki zapewniają bardzo dobry sen z uwagi na to, iż pianka memory zapamiętuje dobrze kształt naszego ciała podczas snu, co również podnosi komfort i dopasowanie ciała.

Materac kieszeniowy czy materac piankowy – co lepsze?

Aby zrozumieć, czy materac piankowy czy sprężynowy będzie lepszym wyborem dla nas do spania, należy zrozumieć budowę każdego materaca z osobna.

Podejmując decyzję, trzeba kierować się kilkoma indywidualnymi rzeczami, które są ważne.

Najważniejszą jest budowa ciała oraz waga osoby śpiącej – osoby lżejsze znacznie lepiej wypoczywają na materacach zbudowanych z pianki dającej im odczucie miękkości. Osoby cięższe lepiej będą wypoczywać na materacach, których twardość podłoża jest większa.

Osoby zaś, które śpią we dwójkę muszą pogodzić swoje oczekiwania i wybrać najbardziej zbalansowane rozwiązanie.

Nowoczesne materace 160×200

Materac 160×200 w dzisiejszych czasach jest niezwykle nowoczesny i ma wiele cech charakterystycznych. Dla osób z alergiami najodpowiedniejszym wyborem jest materac, który jest hipoalergiczny – pianka takiego materaca zawiera zdrowe i antyalergiczne właściwości, co jest użytecznym dodatkiem dla klienta zwłaszcza jeśli ma dzieci.

Nasze produkty zapewniają doskonałe dopasowanie do ciała oraz komfort snu, którego nie znajdziesz w żadnym innym materacu. Wysokiej jakości sprężyny materaca, odpowiednia twardość, zastosowanie takich rzeczy jak lateks sprawia, iż nasze materace piankowe są idealnym wyborem.

Jaki materac 160×200 do łóżka małżeńskiego?

Materace 160×200 są najczęściej wybieranymi do łóżka małżeńskiego.

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, musimy ustalić, na jakim stelażu i łóżku będziemy spać.

Następnie, czy chcemy mieć jeden wspólny materac 160×200, czy może dwa oddzielne materace 80×200.

Dla osób, które uwielbiają spać blisko najbardziej odpowiedni wybór byłby 1 materac, ponieważ szczelina między dwoma materacami może być problemem. Najbardziej wygodne typy materacy dla łóżek sypialnianych dla 2 osób to materace piankowe mające odpowiednią twardość oraz takie, które dopasowują się do właściwości podłoża.

Materace te mają połączony system sprężynowy, którego działanie zależy od ruchu ciała innych osób.

Materace 160×200 cm – materace i stelaże

Rozmiary to 160×200 cm. Nadaje się do oferowania wszystkim użytkownikom komfortu i bezpieczeństwa. Materace 160 x 200 dostępne są w czterech zakresach twardości: H1- miękkie, H2-średnie twarde, H3 twarde, H4. Twój wybór jest dostępny w tapicerowanych, lateksowych lub hybrydowych łóżkach. Oferta obejmuje dwustronne i jednostronne oferty modelowe. Co mam zrobić?

Szeroki wybór materacy 160×200 do spania

Produkty z naszej oferty idealnie dopasowują się do każdego podłoża i każdej sypialni. Wysokiej jakości sprężyny mają właściwości ortopedyczne, a nasze materace piankowe należą do najlepszych materacy w branży.